Juniorer/Nuoret -Skidskola-Hiihtokoulu/tävlingar/kilpailut

Tävlingar fortsätter ! vi kör några tävlingar i mars första tävling  4.3. kl.11.  väder och snöreservation..mera tävlingar datum senare!

Kilpilut jatkuvat!    Pidämme kisat myös maaliskuulla eka kisa 4.3. klo.11. sää ja lumivaraus ..lisää kisoja ajankohta myöhemmin..

. Bötombergenspelen 4.3. kl.11.      klasser är fr. 6 år, K-tekn.   Köldgräns  -12 C.  Anmälning senast 3.3. kl.16.  epost: skilanken@gmail.com

  ingen  anmälningsavgift för egna juniorer, Välkommen!

. Pyhävuoren kisat 4.3. klo.11.    sarjat 6 v alk,P-tekn,Pakkasraja -12 C

Ilmoittautuminen  viim.3.4.klo.16. s-posti: skilanken@gmail.com

 ei osallistumismaksua seuran junioreille,    Tervetuloa!           Priser! -Palkinnot!

info:http//lankenski.sporttisaitti.com

4.3.2018

658

Bötombergsspelen-Pyhävuoren Kisat FSS  /  Lapväärtti Pyhävuori -Lappfjärd Bötombergen

 

 

klasser-sarjat :6,7,8,9,10,11,12,13,14,16,18,21


puhelin: 040 834 4606
s-posti:skilanken@mail.com
lankenski.sporttisaitti.com

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Sportlovsprogram
Ti 27.2 gratis slalomskola kl 12-15
Ons-To slalomtävlingar och disco
Öppet varje dag kl 11-17

Hiihtolomaohjelma
Ti 27.2 ilmainen hiihtokoulu kl 12-15
Ke-To laskettelukisat ja rinnedisco
Auki joka päivä klo 11-17

---------------------------------------------------------------------

Juniortävling 19.2.18 Bötombergen- Juniorikisa 19.2.18 Pyhävuori

Resultat-Tulokset

Klass-Sarja 5år/v

1.Miia Luodetlahti 2.07

2.Sara Uusitalo 2.58

1.Elmeri Mannila 1.52

2.Matteo Villgren 2.34

Klass-Sarja 6 år/v

1.Lucas Lindberg 1.25

2.Niklas Holm 1.52

1.Alina Backlund 1.24

Klass-Sarja 7 år/v

1.Meja Villgren 3.02

1.Jimi Luodetlahti 2.53

2.Milo Mattfolk 3.25

Klass-Sarja 8 år/v

1.Nathalie Nedergård 2.59

2.Evelina Holm 3.06

1.Viktor Grankull 2.03 1. Milton Bergkulla 2.03 sammatid/sama aika

3.Leon Mattfolk 2.44

4.Neo Aittamäki 2.49

Klass-Sarja 9 år/v

1.Julia Lindberg 2.00

2.Frida Björses 2.20

1.Leo Backlund 2.33

2.Martin Björknäs 4.22

Klass-Sarja 10 år/v

1.Mathilda Grankull 2.05

1.Herman Björknäs 1.58

Klass-Sarja 11 år/v

1.Max Björses 1.42

 

 

 

 

Juniortävling 12.2.18 Bötombergen

Juniorikisa 12.2.18 Pyhävuori

Resultat-Tulokset

Klass-Sarja 5 år/v

1.Elmeri Mannila 1.45

2.Matteo Villgren 2.30

1.Miia Luodetlahti 2.12

2.Sara Uusitalo 3.15

Klasss-Sarja 6 år/v

1.Lucas Lindberg 1.18

2.Niklas Holm 1.41

1.Alina Backlund 2.29

Klass-Sarja 7 år/v

1.Jimi Luodetlahti 2.51

2.Milo Mattfolk 3.03

1.Meja Villgren 3.10

Klass-Sarja 8 år/v

1.Evelina Holm 2.23

2.Nathalie Nedergård 3.01

3.Miranda Rönngren 3.29

1.Milton Bergkulla 2.00 , 1. Viktor Grankull 2.00 samma tid /sama aika

3.Valter Björknäs 2.57

Klass-Sarja 9 år/v

1.Julia Lindberg 1.46

1.Leo Backlund 2.41

2.Martin Björknäs 3.37

Klass-Sarja 10 år/v

1.Mathilda Grankull 2.06

1.Herman Björknäs 1.53

Klass-Sarja 11 år/v

1.Anton Rönngren 2.10

------------------------------------------------------------------

 

 

 

Resultat-Tuloksia

Resultat-Tulokset 5.2.18 Bötombergen-Pyhävuori 

Klass-Sarja 5 år/vuotta

1.Elmeri Mannila 2.02

1.Miia Luodetlahti 2.24

Klass-Sarja 6 år/v

1.Lucas Lindberg 1.56

Klass-Sarja 7 år/v

1.Jimi Luodetlahti 3.01

Klass-Sarja 8 år/v

1.Milton Bergkulla 1.36

2.Viktor Grankull 1.38

3.Valter Björknäs 3.22

1.Miranda Rönngren 2.10

Klass-Sarja 9 år/v

1.Julia Lindberg 1.35

2.Frida Björses 1.45

1.Martin Björknäs 3.38

Klass-Sarja 10 år/v

1.Mathilda Grankull 1.45

1.Herman Björknäs 1.53

 

----------------------------------------------

F/T 14 1,8 km  1. Maria Smeds 6.50

P10  900m

1. William Dahlgren 3.41

2. Neo Mattfolk 4.38

3. Kasper Bergström 5.04

P9  900m

1. Rasmus Lähteenmäki 5.04

2. Elias Ådjers 6.15

3. Anton Rönngren

P8

1. Joonatan Öström 1.51

2. Åke Grankull 2.06

F8

1.Mathilda Grankull 1.58

P6

1. Samuel Ådjers 1.20

2. Viktor Grankull 1.21

3. Oliver Öström 1.45

F6

1. Miranda Rönngren 2.20

P -5

1. Milo Mattfolk 2.10

2. Wilmer Grankull 2.25

3. Jimi Luodetlahti 2.56

F -5

1. Helmi Niemi 1.56

2. Miia Luodetlahti 5.08

---------------------------------------------------------

http://hiihtokalenteri.fi/piirikalenteri/

 

----------------------------------------------------------

Junior Ski  hösten-syksy 2016

Juniorträningar börjar efter terräng-cup

Junioriharjoitukset aloitetaan maasto-cupin jälkeen

Junior Ski- Cup 2015-16

Bötombergen-Pyhävuori

Klasser:D/H ,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14....

klass utan tidtagning

Sarjat :N/M 4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14....

sarja ilman ajanottoa

Preliminär program: Alustava ohjelma (kommer senare-tulee myöhemmin)

-väderleksreservation-säävaraus

- köldgräns -10c -pakkasraja - 10C          

 

priser-palkinnot  alla - prisbelönas-kaikki palkitaan

Juniorer!Nuoret !

Kom med!   Tule mukaan!

--------------------------------------------------------

*juniortävlingar-nuorten hiihdot

*sprint-sprintti 

*minivarggrotteloppet-minisusiluolahiihto

*Poppi-tävling  Poppi- hiihto  *Bötombergsspelen-Pyhävuoren Kisat 

**priser** stipendier**

**palkintoja**stipendejä**

KOM MED!       TULE MUKAAN!

 

 

 

 

Bötömberg-Pyhävuori stadion
Slalombacken-Laskettelurinne
Webbcamera-Nettikamera
Idrott -FSS hemsida-kotisivu
Hiihtoliitto kotisivut-Skidförbundet hemsida